Czy komunikator w biurze jest potrzebny?

Czasy GG oraz Skype minęły bezpowrotnie – czas tylko pokazuje jak szybko i łatwo można stracić pozycję lidera na rynku. I o ile w przypadku pierwszego można jedynie uśmiechnąć się na ikonkę słoneczka lub uświadomić sobie, że dalej pamiętamy swój numer o tyle w przypadku Skype stworzyło się coś w rodzaju nazwy-marki na konwersację przez internet – często przecież tłumaczymy komuś, że mamy spotkanie na Skype mimo, że używamy czegoś całkowicie innego. No właśnie czego dzisiaj używamy w firmach?

W naszym biurze coworkingowym postawiliśmy na Slack. Jest to banalny w obsłudze komunikator internetowy, który góruje w większości firm programistycznych, a przecież większość z osób pracujących we wspólnych biurach to właśnie pracownicy branży IT. Slacka możemy zainstalować na każdej platformie komputerowej, mobilnej lub korzystać z wersji webowej.

Czy taki komunikator jest potrzebny? To zależy czy lubimy ułatwiać sobie życie 🙂 Poniżej opiszę kilka przypadków kiedy komunikator przydaje nam się najbardziej:

  • Kurier. Nie ma Cię w biurze, a właśnie dostałeś powiadomienie, że kurier będzie za 3 minuty – piszesz na grupie lub bezpośrednio do osoby z Twojego pokoju i sprawa załatwiona.
  • Administracja. Wszystkie wiadomości dotyczące biura, takie jak: nowa rzecz w biurze; chwilowa awaria; planowane większe sprzątanie.
  • Rozmowa. Oczywiście rozmawiamy na żywo, ale właśnie powiedziałeś o super piosence, którą wczoraj znalazłeś i chcesz wysłać linka do osób, z którymi rozmawiałeś w kuchni (nie wszyscy mają facebooka).
  • Wspólne wyjścia. Łatwiej ustalić gdzie, jak i kiedy wyjść i spędzić razem czas poza biurem.
  • Ankiety. Np. jaką nową grę na PlayStation kupić ; )
  • Zapomniałeś kluczy do biura, a dzisiaj wszyscy siedzą w słuchawkach – też się zdarza 😀

W Desking.pl staramy się wdrażać różne udogodnienia i ułatwienia w komunikacji między nami. Jednym z nich jest właśnie komunikator internetowy.